08.04.11
Gdyby Jarosław Kaczyński dziś wygrał wybory, jego pierwszym posunięciem (po posunięciu premiera Tuska i najchętniej także prezydenta Komorowskiego) mogłoby być wydanie Dekretu o stanie żałobnym. Na wzór dekretu o stanie wojennym â pisze na swoim blogu posłanka Joanna Senyszyn z SLD.
Były przywódca USA Bill Clinton gości w RPA na mistrzostwach świata w piłce nożnej. Przy tej okazji spotkał się z eksprezydentem tego kraju i laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, Nelsonem Mandelą.
Barcelona nie odrobi w tej kolejce do madryckiego Realu nawet punktu. Królewscy przez trzy kwadranse męczyli się na Bernabeu ze słabym Sportingiem Gijon, ale ostatecznie wygrali 3:1.
Podczas ostatniego obozu przygotowawczego w Anterselvie strzelałem bardzo dobrze. Czułem, że coś może się nie udać, bo u mnie zawsze po tygodniach celnych strzałów przychodzą pudła. Przyszły na igrzyskach - mówi najlepszy polski biatlonista. Tomasz Sikora zakończył występy w Vancouver 11 miejsce w biegu masowym
O pełną realizację postulatów Sierpnia 1980 dotyczących rodziny zaapelowali członkowie Zespołu ds. Rodziny Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu Polski. Autorzy apelu nawiązując do 30. rocznicy Sierpnia 1980, przypominają, że ci którzy żądali wolnych związków zawodowych i wywalczyli naszą wolność, "na równi troszczyli się o godne życie polskich rodzin".
Marokański samolot ze 162 osobami na pokładzie lądował awaryjnie zaraz po starcie z lotniska Schiphol w Amsterdamie. Maszyna zderzyła się z ptakami, które uszkodziły jeden silnik. Już na ziemi okazało się, że do tragedii był tylko krok.
Jarosław Kaczyński zbojkotował ceremonię zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego. I aluzją do życia prywatnego brutalnie zaatakował naczelnego Rzeczpospolitej.
Podawał się za znanego arystokratę - hrabiego Myszkowskiego albo światowej sławy lekarza onkologa. Wmawiał młodym kobietom choroby, a potem "leczył" je seksem. Krakowska policja po kilku miesiącach poszukiwań zatrzymała Zbigniewa M.
Ojciec Tadeusz Rydzyk na antenie kierowanego przez siebie Radia Maryja przypomniał słowa Jana Pawła II zachęcającego Radio Maryja do szerzenia Ewangelii i zinterpretował je jako... zachętę do finansowego wsparcia Radia Maryja przez słuchaczy. - Giganci finansowi mówią o nas imperium. Nie dajcie sobie tego wmówić - podkreślał ojciec Dariusz Drążek tłumacząc, że podczas gdy inne media żyją z reklam, Radio Maryja musi funkcjonować w oparciu o hojność swoich słuchaczy.
Pakistańska policja poinformowała we wtorek o zatrzymaniu uzbrojonego w pistolet Amerykanina, który twierdzi, że do północnego Pakistanu przybył z misją zabicia Osamy bin Ladena.
Ze skromną zaliczką rozpoczęła swoją przygodę w europejskich pucharach Jagiellonia Białystok. Doświadczony snajper drużyny - Tomasz Frankowski - strzelił jedyną bramkę w meczu z Irtyszem Pawłodar, w którym jego drużyna przez prawie godzinę grała z przewagą jednego zawodnika. Rewanż za tydzień w Kazachstanie.
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy skrytykował forsowaną przez prezydenta USA Baracka Obamę ideę całkowitego rozbrojenia nuklearnego. Argumentował, że broń jądrowa jest niezbędna dla zagwarantowania bezpieczeństwa narodowego Francji. Ostre słowa Benedykta XVI o skandalach pedofilskich z udziałem księży. "Dzisiaj największe prześladowania Kościoła nie pochodzą z zewnątrz, ale z grzechów, jakie są wewnątrz jego samego" - mówi papież. Benedykt XVI łączy te sprawy z trzecią tajemnicą fatimską.
Zarzuty nielegalnego produkowania materiałów wybuchowych i sprowadzenia niebezpieczeństwa wybuchu postawiła w czwartek prokuratura 20-letniemu Kacprowi M. Podczas przesłuchania mówił, że chemia i pirotechnika to jego hobby, a ładunki detonował w bezpiecznych miejscach. Wiceszef klubu PiS Marek Kuchciński zwrócił się do marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego i premiera Donalda Tuska o pilną pomoc dla rodzin ofiar katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem. Kuchciński skierował listy do marszałka Sejmu i premiera "z prośbą o podjęcie stosownych decyzji w sprawie pilnego zabezpieczenia materialnego rodzin cywilnych ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku, a w szczególności rodzin katyńskich i przedstawicieli organizacji kombatanckich".
Francja i Niemcy wezwały na konsultacje do kraju swoich ambasadorów w Teheranie, a Włosi myślą o zamknięciu przedstawicielstwa w stolicy Iranu. Wszystko to w odpowiedzi na wtorkowy atak manifestantów na brytyjską placówkę w Teheranie.
08.03.10
Przez 140 lat największy bank inwestycyjny świata był bohaterem wielu teorii spiskowych. Goldman Sachs to creme de la creme bankowości. Z jednej strony wymarzone miejsce pracy dla milionów absolwentów szkół biznesowych, z drugiej - jedna z najbardziej kontrowersyjnych instytucji finansowych.
RSS
01.04.10
Tuż przed szóstą rano, kiedy rusza poranny blok Zapraszamy do Trójki naprzeciw budynku programu III przy Myśliwieckiej 3/5/7 zawisł ogromny transparent z napisem: Panie dyrektorze Sobala. Niechże pan ustąpi. Z fanatyzmem podobnym naszemu wygrać nie sposób. Straż miejska zdjęła go po 10 godzinach.
15.01.10
Gwałtowna trąba powietrzna, wraz z oberwaniem chmury, przeszła nad ranem w rejonie Rzymu, wywołując zniszczenia i straty. Największe zanotowano w górzystej okolicy Wiecznego Miasta, zwanej Castelli Romani.
RSS
08.04.10
Prokuratora bada podejrzane transakcje w Terminalu Promowym Świnoujście. Przesłuchała w tej sprawie już szesnastu świadków, zamierza wezwać kolejnych
Mycie okien wg technologii IONIC SYSTEMS, czyli czyszczenia wodą zdemineralizowaną. Usługi mycia okien i fasad wykonujemy zarówno metodą teleskopową jak i tradycyjną, wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Świadczymy usługi: mycie okien i mycie fasad, szyby wystawowe, szyldy reklamowe, witryny sklepowe oraz wszelkiego rodzaju inne przeszklenia zarówno w prywatnych mieszkaniach, blokach, domach i rezydencjach, jak również w biurach, firmach, przedsiębiorstwach, urzędach, sklepach i innych pomieszczeniach. Czyścimy i myjemy ekrany dźwiękowe. Gorąco polecamy tę stronę www.
ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Wózki widłowe są koniecznym elementem w bardzo wielu firmach i przedsiębiorstwach, w szczególności w firmach zajmujących się produkcją i handlowych. Dzięki nim przenoszenie, transportowanie na terenie magazynu czy zakładu nie sprawia żadnych problemów. Aby móc prowadzić wózek zgodnie z przepisami, operator powinien mieć odpowiednie uprawnienia, czyli prawo jazdy na wózek widłowy. Egzamin na prawo jazdy na wózek zawiera zarówno części praktyczne oraz teoretyczne. Test praktyczny polega na zbadaniu umiejętności kandydata w zakresie kierowania wózka, a także operowanie widłami w celu rozmieszczania czy transportowania towarów. Z kolei egzamin teoretyczny tyczy się części teoretycznej związanej z eksploatacją i konstrukcją wózka. Firma Widlak PW wózki widłowe chce osiągnąć satysfakcję klientów, oferując do sprzedaży wózki nowe i używane wysokiej klasy, na które udziela gwarancje jakości. Wysoka jakość to jeden z naszych priorytetów. Każdy przyjmowany przez nas wózek widłowy poddawany jest dokładnemu przeglądowi technicznemu, którego efektem jest obiektywne i godne zaufania stwierdzenie jakości danego urządzenia. wózki widłowe. Wózki widłowe bardzo ważnym elementem są też zasady bezpieczeństwa podczas użytkowania wózka. Zasady te dotyczą zarówno bezpieczeństwa kierującego pojazd, a także, a może nawet przede wszystkim osób mogących znaleźć się w polu jego funkcjonowania. Tylko odpowiednie przeszkolenie kierowcy wózka pozwala na jego pewne użytkowanie. Pracodawcy muszą być tego świadomi.
08.07.10
Sprawa prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego wraca do prokuratury z zaleceniem uzupełnienia materiału dowodowego - poinformował w środę wiceprezes Sądu Okręgowego w Gdańsku Rafał Terlecki. Prokuratura zapowiedziała zażalenie w tej sprawie.
RSS
15.10.10
Kierunek był dobry, ale przedstawione rozwiązania stanowią zagrożenie bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków - ocenił prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz, odnosząc się do rządowego pakietu ustaw zdrowotnych.
29.01.10
Wojskowe śmigłowce ewakuowały w czwartek z Machu Picchu w Andach Peruwiańskich ponad 600 zagranicznych turystów, którzy zostali uwięzieni w tym mieście-warowni Inków i jego okolicach na wysokości 2100-2500 metrów n.p.m. wskutek ulewnych deszczów.
RSS
01.04.11
Podczas debaty w Sejmie nad projektem nowelizacji kodeksu wyborczego Eugeniusz Kłopotek z PSL złożył poprawkę, przewidującą rezygnację z możliwości przeprowadzania dwudniowych wyborów.
29.05.11
Zostałem zaproszony przez prezydenta Komorowskiego, ja idę w tej chwili do prezydenta Komorowskiego, bo to on jest gospodarzem tego spotkania, on jest prezydentem Polski - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w drodze do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z Barackiem Obamą.
15.02.10
Posłowie PiS, PSL i Lewicy odnosząc się do propozycji zmian w konstytucji przedstawionych przez PO podkreślają, że zanim jakiekolwiek zmiany zostaną przeprowadzone, potrzebna jest debata na ten temat z udziałem m.in. ekspertów. Zmiany zaproponowane przez PO to m.in. zmniejszenie liczby posłów z 460 do 300, senatorów ze 100 do 49, wzmocnienie władzy wykonawczej, odrzucanie prezydenckiego weta przez Sejm bezwzględną większością głosów. PO proponuje też, aby w Senacie zasiadali wszyscy byli prezydenci wybrani w wyborach powszechnych.
książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.